Vliegbasis Soesterberg
  “What’s in for visitors and…Soest”?

 

Overleg op 18 februari 2009 op het Provinciehuis in Utrecht

 

Aanwezig: Katja de Haan (Prov.Utrecht), Ad van Dongen (Gem. Soest), Mia Michels (KdK), Bert Smit (Vrz. Cultuur Platform Soest) Dik Stroband (GIS)

CC. Toeristisch Recreatief Platform Soest:

Paul Martens, Antonio vd Hengel, Henk van Asch

CC. Provincie Utrecht:

Mv. Saliha Bouzahra, e-mail:   saliha.bouzahra@provincie-utrecht.nl

CC. Gemeente Soest:

Wethouder T. Middelkoop, Nynke Minkema

 

 

1. Voorstelrondje

 

2. Katja geeft de verdere procedure en timing van het project aan.

 

- 9 maart komt het eindconcept beschikbaar ter verdere beoordeling in mei (hoorzitting 18-5) en besluitvorming op 11 juni in de raden van Zeist, Soest en Provinciale staten. 

 

- Het plan betreft in eerste instantie het ecologisch gebied incl. defensiemuseum met omgeving en bezoekerscentrum. Verdere ontwikkelingen in de toekomst is een dynamisch proces dat per onderdeel zal worden beoordeeld op haalbaarheid en wenselijkheid, alsmede op het passend zijn binnen en langs de ecologische hoofdstructuur ter plaatse.

 

- Onderstaande hoofdthema’s (reeds eerder door Ad van Dongen aangegeven), vormen de leidraad van het project.

 

Hoofdthema’s

 

Cultuur historische waarden (incl. defensie museum)

 

Natuur

 

Duurzaamheid

 

Informatie/recreatie en bezoekerscentrum

 

3. Een discussie volgt omtrent de wenselijkheid van een interessante en haalbare  recreatieve  omgeving, startend bijvoorbeeld vanuit een punt, de parkeerplaats…………...

 

Start recreatie vanuit één punt / parkeerplaats:(gezin met pa/ma, een jongen en twee meisjes)

 

Waar gaan de gezinsleden naar toe…………..??

 

A)          Defensie museum

 

 

B)          Bezoekerscentrum incl. uitkijktoren

 

 

C)                   De Paltz: Concerten / kunst-expositie’s / ivn-wandeling / restaurant / Nationaal kabouterbos

 

 

D)          Wandel en fietspark incl. vredesbeeldentuin

 

 

E)          Jaarlijkse openluchtmanifestatie (multi-cultifestival)

* Is in principe mogelijk, mits vooraf vergunning zal worden gevraagd en dit geen verstoring oplevert binnen de ecologische hoofdstructuur / broedseizoen.

* Katja geeft aan dat Defensie de eerste gegadigde is als het om planning van evenementen gaat. (o.a. Modelvliegtuig dagen)

* Vraag: Bij wie zal een vergunning voor andere evenementenorganisaties moeten worden aangevraagd?

 

 

F)           Natuurgolfbaan (is bij meerderheid Raad afgewezen)

 

G)          Shelters tbv beperkte culturele bestemming

 

      NOTE

 

Nu de lightrail verbinding tussen station Den Dolder en het museumgebied door te hoge kosten is afgeblazen, pleiten wij voor de mogelijkheid via de NS dmv Internet, treinkaartjes te reserveren naar station Den Dolder met de mogelijkheid plaatsen in een paardentram per tijdstip mee te reserveren. Deze loopt door het natuurgebied direct (+/- 25 minuten) naar het museumgebied.

 

Notulen:  Bert Smit